MENÜ

A Cesena elleni idegenbeli győzelem után a Milant dicsérték az olasz sportújságok

"Ibra nélkül is micsoda Milan". Hétfőn ezzel a címmel jelent meg a La Gazzetta dello Sport. A legnagyobb példányszámú olasz sportnapilap megállapítása valóban nem túlzó, hisz a Milan a sérült Boateng és Seedorf illetve az eltiltását töltő Ibrahimovic nélkül nyert 3-1-re a Cesena otthonában. A város rivális Intertől a télen megszerzett Muntari rögtön góllal mutatkozott be új csapatában, de Emanuelson és Robinho is nagyon jó teljesítményt nyújtott vasárnap délután. A mérkőzést közvetítő Sky Sport televíziós csatorna internetes oldalán, épp a Milan színeiben az első gólját megszerző Urby Emanuelson lett a mezőny legjobbja 7.5 osztályzattal. A Cesena ellen szintén eredményes Robinho, a védelmet remekül irányító Thiago Silvához hasonlóan hetest kapott. A magabiztos győzelem után Massimo Allegri nem felejtett el odaszúrni egyet a következő ellenfélnek. "Ha szombat este nem adták volna meg Chiellini gólját, azon nagyon jól szórakoztam volna."- mondta kissé ironikusan a Milan edzője, akinek csapata 1 pont előnnyel vezeti a tabellát.

Igaz, hétvégén a Cataniát szintén 3-1-re legyőző Juve egy meccsel kevesebbet játszott, mint legnagyobb riválisa. A Bologna elleni találkozót március 7-én pótolja Antonio Conte együttese. Még szombaton a 13. bajnoki győzelmét begyűjtő Juventus, hátrányból fordítva verte a Cataniát. Pirlo fantasztikusan játszott (gyönyörű gólt lőtt szabadrúgásból és adott két gólpasszt), a Juve középpályása nem véletlenül lett nyolcas osztályzattal a mezőny legjobbja a La Gazzetta dello Sportnál.

"Milan provoca la Juve" vagyis ”A Milan provokálja a Juvét". Hétfőn ezzel a címmel jelent meg a Corriere dello Sport. A római lap természetesen Allegri üzengetésére, és a Milan újabb győzelmére utalt első oldalán. Szombat este a címvédő a San Siróban fogadja a Juventus csapatát.  A találkozót mindkét oldal szurkolói nagyon várják, hisz a bajnoki címért zajló versenyfutást döntően befolyásoló találkozó következik. A Gazzetta internetes oldalán indított szavazást azzal a kérdéssel, melyik klub esélyesebb jelen pillanatban a bajnoki címre. Hétfőn kora délután a Milan a voksok 60%-át begyűjtve vezetett. A pályán viszont ebben a szezonban mindkét alkalommal a Juve nyert. Tavaly októberben 2-0-ra győztek a torinóiak hazai pályán, február 8-án pedig kupameccsen nyert Conte együttese 2-1-re a San Siróban.

Cristiano Ronaldo megint előre lépett egyet a góllövők rangsorában

A Real Madrid portugál szupersztárja a Racing Santander ellen 121. gólját szerezte meg a királyi gárda színeiben, ezzel pedig beérte Juanitót a klub örökranglistáján.

Újabb rekordot döntött meg Cristiano Ronaldo. A 2008-as esztendő Aranylabdása a szombati,Racing Santander elleni mérkőzésen a 6. percben megszerezte 28 bajnoki gólját az idényben.A portugál támadó 2009-es érkezése óta immáron 121 gólnál jár 123 fellépésen (!), amivel beérte a madridi klub örökranglistáján Juanitót, aki 1977 és 1987 között 401 mérkőzésen szerzett ugyanennyi találatot.A tavalyi év Aranycipőse már csak három gólra van a 12. helyen álló Pahinótól. A blancók legeredményesebb gólvadásza a Schalkéba "száműzött" Raúl (323), őt a legendás Alfredo Di Stefano (308) és Santilla (290) követi. A negyedik helyen Puskás Ferenc található, aki 242 alkalommal volt eredményes a Realban.

Messi-mesternégyes, a Barca átgázolt a Valencián

A Barcelona 5-1-es kiütéses győzelmet aratott a Valencia felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, a dobogósok rangadóján. A 8. percben a Denevérek még ráijesztettek a címvédőre Piatti góljával, de a folytatásban Messi négyszer zörgette meg az ellenfél hálóját, a végeredményt Xavi állította be.

Bátran kezdte a mérkőzést a Valencia, letámadta otthonában a címvédőt, és a nyolcadik percben a vezetést is megszerezte: Piattit hagyták szabadon a védők, aki kihasználta a lehetőséget (0-1). Pep Guardiola és Sandro Rosell arca kilátástalanságot tükrözött, de gyorsan újított a Barcelona: fokozatosan átvette az irányítást, és a 22. percben Messi pimasz góllal egyenlített (1-1). Öt perc múlva az argentin klasszis második találatával már a katalánoknál volt az előny (2-1).

A két gyorsan bekapott gól megfogta a Valenciát, a hazaiak sorra vezették a támadásokat, és csak Diego Alves kapuson múlt, hogy egygólos maradt a hazaiak előnye a szünetig.

A brazil portás a második félidőben is több ziccert megfogott, nem rajta múlott, hogy végül kiütés lett a Barcelona sikeréből: a második félidőben sokáig hiába egykapuzott a hazai gárda, de a végén beindult a henger: a 76. percben Messi egy kipattanót értékesített (3-1), a 85. percben ziccerből volt eredményes (4-1). A háromszoros aranylabdás negyedik gólját a csereként beszálló Xavi lemásolta a hosszabbításban (5-1).

Unai Emery csapatának egyetlen helyzete volt a második féidőben, Feghouli lövésében benne volt a szépítés (egyenlítés lett volna), de Víctor Valdés nagyot védett. A Denevérek legjobbja az öt gól ellenére Diego Alves volt, a hálóőr legalább négy-öt bravúrt mutatott be.